Akademia Lean SixSigma - Studia Podyplomowe w Warszawie

studia podyplomowe
Akademia Lean SixSigma

Program studiów to unikalne połączenie metodologii Lean oraz SixSigma, które umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej opartej na sprawdzonych wzorcach biznesowych

Zapraszamy na edycję jesienną! Rekrutacja trwa do 15 września 2020 r.

Szybka i łatwa rekrutacja on-line.

Wystarczą cztery proste kroki, aby zapisać się na studia. Po wypełnieniu krótkiego formularza miejsce na studiach zostaje zarezerwowane. Wystarczy już tylko złożyć wymagane dokumenty. Zapraszamy!

Charakterystyka

Koncepcja Lean SixSigma stała się dzisiaj najczęściej wybieranym sposobem zarządzania procesami w przedsiębiorstwach, generując zapotrzebowanie na ekspertów w tym zakresie. Akademia Lean SixSigma odpowiada na to zapotrzebowanie, dostarczając praktycznych umiejętności niezbędnych do wdrażania usprawnień. Teoria SixSigma zasadniczo skupia się na narzędziach statystycznych, co skutkuje pomiarem i redukcją zmienności w procesach oraz osiągnięciem celów wyznaczonych przez Klienta. Z kolei metodologia Lean koncentruje się na identyfikacji strat, czyli czynnościach nie dodających wartości, co prowadzi do uproszczenia przebiegu procesów i zmniejszenia czasu przejścia przez proces, a w konsekwencji do oszczędności finansowych. Z połączenia tych metodologii powstaje nowa jakość, co oznacza realizację wymagań Klienta w oparciu o wiedzę statystyczną i kontrolę procesu przy jednoczesnym ograniczeniu czasu przetwarzania i kontroli kosztów.

Stosowanie metodologii Lean SixSigma umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej opartej na sprawdzonych wzorcach biznesowych. Zyski z wdrożenia to:

 • Podniesienie satysfakcji klienta
 • Zaangażowanie pracowników
 • Zmniejszenie zmienności wyrobów
 • Skrócenie czasu przetwarzania
 • Poprawa bezpieczeństwa
 • Poprawa jakości
 • Wygenerowanie oszczędności

Zajęcia z przedmiotów ujętych w programie studiów prowadzą praktycy realizujący projekty dla firm z sektora produkcyjnego i usługowego. Wszyscy mają doświadczenie trenerskie i są pasjonatami Lean SixSigma.

Do ukończenia studiów wymagane jest przygotowanie i obrona projektu usprawnieniowego z obszaru Lean lub SixSigma.

UWAGA! Studia dają możliwość uzyskania Certyfikatu Lean SixSigma Green Belt na podstawie obrony projektu usprawnieniowego (jak wyżej) oraz zdania dodatkowego egzaminu obejmującego zagadnienia teoretyczne z obu obszarów.

 

Perspektywy zawodowe

Specjalność została opracowana z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy kształtowania kariery zawodowej. Przykładowe możliwości zatrudnienia:

 • Specjaliści i inżynierowie zajmujący się wsparciem bądź optymalizacją procesów
 • Pracownicy działów Lean, Kaizen i Ciągłego Doskonalenia
 • Kadra kierownicza średniego i wyższego szczebla
 • Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw