Obsługa celna przedsiębiorstw - Studia Podyplomowe w Warszawie

studia podyplomowe
Obsługa celna przedsiębiorstw

Celem kształcenia na poziomie podyplomowym w zakresie obsługi celnej przedsiębiorstw jest zdobycie, rozwijanie i pogłębianie umiejętności nie­zbędnych w osiągnięciu sukcesu zawodowego w zakresie obsługi celnej podmiotów zaangażowanych w międzynarodowy obrót towarowy.

Zapraszamy na edycję jesienną! Rekrutacja trwa do 30 września 2022 r.

Szybka i łatwa rekrutacja on-line.

Wystarczą cztery proste kroki, aby zapisać się na studia. Po wypełnieniu krótkiego formularza miejsce na studiach zostaje zarezerwowane. Wystarczy już tylko złożyć wymagane dokumenty. Zapraszamy!

Charakterystyka

 

Studia Podyplomowe: „Obsługa celna przedsiębiorstw”

 

Program przygotowany jest z myślą o osobach wykonujących lub zamierzających w przyszłości wykonywać zawód agenta celnego, a także o doradcach podatkowych, radcach prawnych, adwokatach obsługujących przedsiębiorców w sprawach celnych oraz przedsiębiorcach zaangażowanych w działalność eksportowo-importową.

Celem kształcenia na poziomie podyplomowym w zakresie obsługi celnej przedsiębiorstw jest zdobycie, rozwijanie i pogłębianie umiejętności nie­zbędnych w osiągnięciu sukcesu zawodowego w zakresie obsługi celnej podmiotów zaangażowanych w międzynarodowy obrót towarowy.

Studia Podyplomowe Obsługa celna przedsiębiorstw przygotowują nie tylko do pracy w zawodzie agenta celnego, lecz również prezentują i poszerzają wiedzę dotyczącą prawnych aspektów obsługi celnej przedsiębiorstw w międzynarodowym obrocie towarowym Program studiów został opracowany przez wybitnych praktyków i teoretyków z zakresu regulacji prawa celnego z myślą o osobach trudniących się obsługą celną przedsiębiorców.

W trakcie Studiów Podyplomowych Obsługa celna przedsiębiorstw uczestnicy nabędą wiedzę teoretyczna i praktyczną z zakresu:

 • Polityki celnej UE oraz umów celnych w obsłudze celnej

 • Unijnego prawa celnego w obsłudze przedsiębiorstw

 • Procedur celnych przywozowych i wywozowych

 • Unijnego prawa celnego w obsłudze przedsiębiorstw

 • Elementów kalkulacyjnych na podstawie których wylicza się należności celne

 • Wypełniania zgłoszeń celnych

 • Uproszczeń i ułatwień celnych

 • Postępowań celnych

 • Sankcji karnych i postępowań karnoskarbowych

 • Podatków w obsłudze celnej towarów

W ofercie znajduje się pozyskanie niezbędnej wiedzy w obszarze obsługi celnej przedsiębiorstw.

Umożliwiamy wypracowanie umiejętności wymaganych w pracy agenta celnego, lub innej osoby zajmującej się obsługą celną przedsiębiorców.

Program dostosowany jest nie tylko do aktualnych potrzeb kwalifikacyjnych do wykonywania zawodu agenta celnego, ale również i znajomości statusu celnego (praw, obowiązków i odpowiedzialności) podmiotów zaangażowanych w międzynarodowy obrót towarowy.

W Polsce w 2014 r. zlikwidowano egzamin państwowy w dostępie do zawodu agenta celnego Podstawa prawna : § 4 ust. 2 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2014 r. w sprawie wpisu na listę agentów celnych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1702).

Wiedza zdobyta w trakcie Studiów Podyplomowych Obsługa celna przedsiębiorstw pozwoli słuchaczom zdobyć nie tylko wiedzę, kwalifikację i umiejętności teoretyczno - praktyczne niezbędne w wykonywaniu zawodu agenta celnego ale również i niezbędną wiedzę w zakresie obsługi celnej przedsiębiorstw dla wszystkich innych osób zaangażowanych w obsługę celną przedsiębiorstw.

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wykształcenia wyższego.

Studia kończą się egzaminem w formie testu.

Mając na uwadze indywidualne podejścia do potrzeb Uczestników, Uczelnia zastrzega prawo do wprowadzania zmian programowych stosownie do profilu zawodowego, przygotowania merytorycznego oraz zainteresowań Uczestników. Zmiany te mogą dotyczyć max. 25% treści programowych. Podczas realizacji programu studiów jesteśmy otwarci na Państwa sugestie. Razem tworzymy naszą przyszłość.

Proces kształcenia prowadzony jest w kompleksie edukacyjnym Vizja Park to miejsce zasługujące na słowa uznania. To przestrzeń, która poprzez nowoczesność i bezpieczeństwo, zapewnia komfortowy rozwój na każdym etapie kształcenia.

Do dyspozycji naszych studentów są 93 sale ćwiczeniowe, 5 dużych auli wykładowych, pracownie specjalistyczne, sale komputerowe, laboratoria i sale symulacyjne.

Na każdym piętrze zlokalizowane są ogólnodostępne źródełka wody pitnej, toalety dla niepełnosprawnych, pokoje dla matki z dzieckiem. Ponadto zapewniamy naszym studentom bezpłatną sieć Wi-Fi w całym budynku.

W ramach przynależności do społeczności studiów podyplomowych Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie mają Państwo możliwość korzystania z Biblioteki AEH, gdzie znajdą Państwo 50 000 pozycji książek naukowych oraz uzyskać dostęp do następujących źródeł wiedzy:

 • Czytelnia podręczników akademickich on-line Ibuk Libra. Dostęp do ponad 900 książek oraz publikacji naukowych w  języku polskim.
 • Academica to cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism naukowych, udostępniająca ponad 3 miliony dokumentów. 
 • Science Direct jest bazą wydawnictwa Elsevier oferującą dostęp do artykułów z czasopism naukowych głównie z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych, przyrodniczych i medycznych.
 • Kolecja czasopism i książek wydawnictwa Wiley-Blackwell z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i humanistycznych.
 • Ebsco - pakiet 14 baz pełnotekstowych i abstraktowych o tematyce ekonomicznej, biznezowej, społecznej, medycznej i humanistycznej. Pożyteczne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych.
 • Elektroniczna wersja jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych "Nature". Tygodnik opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz ścisłych i ekonomicznych.
 • Dostęp do elektronicznej wersji prestiżowego czasopisma naukowego "Science". Tygodnik publikuje najnowsze, szczególnie istotne i doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiały wiążące się z rolą nauki we współczesnym świecie.

W bibliotece dostępne są również bazy abstraktowo-bibliometryczne:

 • Scopus to baza danych zawierająca informacje na temat opublikowanych książek, artykułów i innych publikacjach naukowych.
 • Web of Science umożliwia dostęp do baz abstraktowo-bibliometrycznych, m.in. Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI).

Ponadto uzyskują Państwo dostęp do pełnego pakietu Microsoft Office 365 przez cały tok studiów podyplomowych:

 1. MS Word
 2. MS Excel
 3. MS Power point
 4. MS Outlook
 5. MS OneDrive
 6. MS OneNote
 7. MS SharePoint
 8. MS Teams
 9. MS Sway
 10. MS Forms

Będąc Uczestnikiem studiów podyplomowych mogą Państwo korzystać z oferty konferencjiwebinarów oraz szkoleń organizowanych przez Akademię Ekonomiczno - Humanistyczną w Warszawie na terenie kompleksu Vizja Park.

Food court z szeroką ofertą gastronomiczną mieszczący się na 1 piętrze Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W menu kuchni można znaleźć różne propozycje smakowe.  Serwujemy dania i napoje na ciepło, na zimno oraz desery. Kuchnie świata pojawiające się w menu kantyny to: kuchnia azjatycka, śródziemnomorska europejska, amerykańska oraz meksykańska. Dania wegetariańskie są wpisane w stałą ofertę food courtu.

W ofercie naszego kampusu, znajdą Państwo również pokoje hotelowe do wynajęcia. Apartamenty znajdują się na 5 piętrze w wydzielonej części kampusu Vizja Park mieszczącego się w Warszawie przy ul. Okopowej 59. Wszystkie pokoje posiadają osobną łazienkę i wyposażone są w 2 pojedyncze łóżka oraz rozkładaną sofę z możliwością zakwaterowania 1,2 lub 3 osób (taka sama cena za pokój bez względu na liczbę osób). W pokoju znajduje się m.in. TV (ogólnodostępne kanały), mini-lodówka, czajnik elektryczny (herbata, woda), w łazience suszarka do włosów, ręczniki oraz podstawowe kosmetyki.

Zapraszamy do kontaktu i obserwowania na portalach społecznościowych:
 Facebook: https://www.facebook.com/AEHKKP
 Instagram: https://www.instagram.com/aehkkp/
 LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aehkkp/?viewAsMember=true