Seksuologia Kliniczna - Studia Podyplomowe w Warszawie

studia podyplomowe
Seksuologia Kliniczna

Ukończenie studiów umożliwia ubieganie się o Certyfikat Seksuologa Klinicznego.

Zapraszamy na edycję zimową! Rekrutacja w toku ...

Szybka i łatwa rekrutacja on-line.

Wystarczą cztery proste kroki, aby zapisać się na studia. Po wypełnieniu krótkiego formularza miejsce na studiach zostaje zarezerwowane. Wystarczy już tylko złożyć wymagane dokumenty. Zapraszamy!

Charakterystyka

W dzisiejszych czasach pełnych stresu, frustracji, przeciążenia pracą i obowiązkami coraz więcej osób ma kłopoty w swoim życiu seksualnym i szuka pomocy. Niestety w całej Polsce brakuje specjalistów z zakresu seksuologii. W gabinetach obserwuje się nieustające zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.

Celem studiów "Seksuologia kliniczna" jest przekazanie wiedzy oraz nauczenie umiejętności z zakresu prawidłowego diagnozowania zaburzeń seksualnych oraz skutecznego ich leczenia. Przygotowują one absolwentów do udzielania pomocy osobom indywidualnym lub parom z problemami seksualnymi.

Studia są przeznaczone dla psychologów, pedagogów oraz lekarzy. Ukończenie studiów daje możliwość ubiegania się o certyfikat seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Absolwenci podyplomowych studiów mogą być zatrudniani w poradnictwie seksuologicznym, gabinetach psychoterapii indywidualnej i małżeńskiej, poradniach zdrowia psychicznego, prywatnej praktyce psychoterapeutycznej, szpitalach, telefonach zaufania, centrach pomocy rodzinie, zespołach leczenia środowiskowego, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, czy w prowadzeniu szkoleń.

Ukończenie studiów umożliwia ubieganie się o Certyfikat Seksuologa Klinicznego. Zgodnie z "Regulaminem uzyskiwania certyfikatu seksuologa klinicznego" nadawanego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne zaliczenie 100 godzin kwalifikowanych szkoleń seksuologicznych w formie studiów podyplomowych zapewnia absolwentowi 100 punktów na 200 obowiązkowych wymaganych przy wszczęciu procedury uzyskania Certyfikatu Seksuologa Klinicznego i na 1000 obowiązkowych wymaganych w procedurze uzyskania Certyfikatu Seksuologa Klinicznego.

Program studiów został zatwierdzony przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.